Siemano gejmingowe świty….

Siemano gejmingowe świty. Dzisiaj przedstawię Wam moda do mojej ulubionej gry ever i jak sądzę część z Was również świetnie ją wspomina. Mowa tu o modzie do gry taktycznej Jagged Alliance 2 o szałowym tytule „Jagged Alliance 2.13”. Widać że jego twórcy czują ducha tej gry i skupili się na dodaniu masy sprzętu i broni oraz „pogłębieniu” mechaniki wprowadzając między innymi: karabiny maszynowe i mechanikę przygwożdżenia ogniem, zmiany pogodowe, nowy system zarządzania ekwipunkiem czyli plecaki, kamizelki taktyczne czy kabury w których możemy przechowywać elementy ekwipunku zabranego na akcję, system umiejętności najemników jak i dużo łatwiejszy system tworzenia najemników oraz własnych postaci (teraz można stworzyć nawet 8 I.M.P-ów), flashbangi i wiele, wiele innych.

Stworzyłem postać byłego radzieckiego milicjanta Michaila Bialkova (tak, teraz możesz wybrać przeszłość swojego najemnika która w niewielkim stopniu wpłynie na jego umiejętności), a obecnie snajpera najemnika na usługach byłego prezydenta Arulco, Enrico Chivaldori ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zdolność „Sniper” znacząco polepsza zdolności mojego najemnika w posługiwaniu się karabinami, a w szczególności karabinami snajperskimi. „Scouting” przydaje się na mapie strategicznej przy poruszaniu się po mapie gry na przykład zawsze widzę ilu jest wrogów w sąsiednim sektorze. Zaczynam z jednym z najtańszych i najsłabszych (9mm ¯_(ツ)_/¯) karabinów w grze, ale dającym dużą przewagę nad pistoletami. Najemnicy z A.I.M. to: Igor Dolvich, MD oraz Bull, którzy teraz mają do wyboru kilka zestawów sprzętu startowego oraz nowe umiejętności.

Po wylądowaniu helikopterem w Omercie zrzuciłem Garrusowi duży plecak (tak, Garrus z ME to mój ulubiony snajper w grach xD) i ustawiłem się pod ścianą najbliższego budynku. Jak zwykle, zwabieni hałasem przeciwnicy zaczęli zmierzać w moim kierunku co ułatwiło mi znacznie sprawę, ponieważ musiałem tylko dobrze się ustawić i czekać aż wejdą pod lufy moich najemników. Starcie udało mi się ukończyć bez żadnych obrażeń, głównie za sprawą karabinu Calico z lunetą który dał mi przewagę zasięgu. Pozostało mi tylko zebrać przedmioty z mapy (łom i nożyce do drutu) i dać list Fatimie, która zaprowadziła mnie do kryjówki rebeliantów, z którymi nawiązałem współpracę i zrekrutowałem Irę.

Dalsze losy moich najemników będę opisywał w tagu #wyzwalamyarulco

Więcej screenów w komentarzach.

Samego moda mogę polecić każdemu kto dobrze wspomina ten tytuł. Zmienia grę, ale nadal utrzymuje niesamowity klimat ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dodaję tagi dla zasięgu:
#gry #retrogaming #jaggedalliance2